دولت لبنان هفته آینده اعلام می‌شود + کاهش ۵۰۰ هزار نفری شمار معتادان کشور – تالار کافه کلاسیک

خبرگزاری ایلنا: منابعی موثق در بیروت احتمال دادند، دولت جدید لبنان هفته آینده اعلام شود.

این منابع گفتند: «به رغم حاکم شدن فضای منفی، انتظار می‌رود دولت جدید اوایل هفته آینده اعلام شود»
روزنامه «النهار» نیز موانع موجود در برابر تشکیل سریع کابینه را «داخلی» خوانده و گفته است پیچیدگی‌های «مسیحی-مسیحی» میان «میشل عون» رئیس‌جمهوری و «جریان ملی آزاد» درباره حجم حضور حزب «نیروهای لبنانی» در دولت بیشتر شده است.

خبرگزاری ایلنا: منابعی موثق در بیروت احتمال دادند، دولت جدید لبنان هفته آینده اعلام شود.

این در حالی‌ست که روزنامه «الاخبار» در گزارشی نوشته، با توجه به ادامه مذاکرات برای تشکیل دولت لبنان، احتمال می‌رود زمان اعلام کابینه در ماه آینده میلادی باشد.

«سعد الحریری» در سوم خردادماه با کسب ۱۱۱ رای مامور به تشکیل کابینه شد. رایزنی‌ها از همان زمان برای تشکیل دولت جدید لبنان آغاز شده است.

این منابع گفتند: «به رغم حاکم شدن فضای منفی، انتظار می‌رود دولت جدید اوایل هفته آینده اعلام شود».

——————-

خبرگزاری ایسنا: دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از افزایش ۸۵ درصدی کشت مواد مخدر در افغانستان و تولید بیش از ۲۰۰۰ تن ماده مخدر در این کشور خبر داد

 رحمانی فضلی در مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تعداد مواد مخدر صنعتی به بیش از ۷۰۹ مورد رسیده است،‌ گفت: از سال گذشته تا به الان بیش از ۸۵ درصد بر کشت مواد مخدر در افغانستان افزوده شده و بر اساس آمارهای بین‌المللی به بیش از ۹۰۰۰ تن رسیده است، این در حالیست که از نظر ما میزان تولید مواد مخدر در افغانستان بیش از ۱۰ هزار تن است.

وزیر کشور با بیان اینکه در سال گذشته ۱۲۰۰ تن ماده مخدر در کشور کشف شده است، تصریح کرد: بر اساس شیوع شناسی انجام شده در دولت قبلی و شیوع شناسی سال ۹۶ تعداد معتادان از حدود سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر کاهش یافته که این به معنای کاهش بیش از ۵۰۰ هزار نفر از معتادان بوده است.

وی در پایان تاکید کرد: موضوع اعتیاد موضوعی اجتماعی و مستلزم همکاری و مشارکت همه مردم است.

خبرگزاری ایسنا: دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از افزایش ۸۵ درصدی کشت مواد مخدر در افغانستان و تولید بیش از ۲۰۰۰ تن ماده مخدر در این کشور خبر داد.

وی با اشاره به اینکه مبارزه با مواد مخدر مستلزم همکاری‌های جهانی و بین‌المللی برای این مسئله است، اظهار کرد: کشور ایران بیشترین کشفیات را داشته است و در پنج سال اخیر سالانه به طور متوسط بین ۱۴ تا ۱۵ درصد افزایش کشف را رقم زده است، این میزان به شکل تجمعی بین ۷۰ تا ۷۵ درصد رشد کشفیات را در سال‌های اخیر نشان می‌دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *