آمریکا از شورای حقوق بشر خارج می‌شود – تالار کافه کلاسیک

خبرگزاری ایرنا: دیپلمات ها و فعالان حقوق بشر خبر دادند که آمریکا در حمایت از جنایت های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین از شورای حقوق بشر سازمان ملل مستقر در ژنو خارج می شود
شورای حقوق بشر سازمان ملل که 47 عضو دارد، در سال 2006 تشکیل شد و از آن زمان تاکنون 78 قطعنامه علیه جنایت های رژیم صهیونیستی صادر کرده که حاکی از محکومیت بین المللی اقدامات این رژیم است.

اکنون حمایت آمریکا از جنایت های آشکار رژیم صهیونیستی بهانه ای دیگر برای خروج از یک سازمان بین المللی است که واشنگتن امتیاز وتوی قطعنامه های آن را ندارد.

خبرگزاری رویترز به نقل از چند دیپلمات و فعال حقوق بشر گزارش داد که آمریکا در پی محقق نشدن خواسته هایش در اصلاح دستورکارهای شورای حقوق بشر سازمان ملل، از آن خارج می شود.

آمریکا در زمان جرج دابلیو بوش رئیس جمهوری اسبق این کشور به مدت 3 سال از این شورا خارج شد اما بار دیگر در سال 2009 و در زمان باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین به آن بازگشت.

خبرگزاری ایرنا: دیپلمات ها و فعالان حقوق بشر خبر دادند که آمریکا در حمایت از جنایت های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین از شورای حقوق بشر سازمان ملل مستقر در ژنو خارج می شود.

اصلاحات مورد نظر آمریکا پیرامون دستورکار و مواضع این شورا در قبال جنایت های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین است. نیکی هیلی سفیر واشنگتن در سازمان ملل سال گذشته میلادی گفت که ‘در صورت رفع نشدن سوگیری ضداسرائیلی’ در این شورا، کشورش از آن خارج می شود.

یک منبع آگاه به رویترز گفت که خروج آمریکا از این شورا در آینده ای نزدیک روی می دهد. چند منبع دیپلماتیک نیز گفتند که اکنون تصمیم آمریکا بر سر خروج یا عدم خروج نیست، بلکه مساله زمان خروج مطرح است.

دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که با خروج از پیمان ها و توافقنامه های بین المللی از جمله توافق آب و هوایی پاریس، پیمان تجاری اقیانوس آرام و توافق هسته ای با ایران، بی اعتنایی به حقوق و قواعد بین الملل را به نهایت رسانده، بارها سازمان ملل را تهدید به قطع سهم خود از بودجه آن کرده است.

این شورا در تازه ترین اقدام برای دفاع از حقوق فلسطینیان، ماه گذشته میلادی رای به تشکیل کمیته ای برای تحقیق پیرامون کشتار مردم غزه از سوی رژیم صهیونیستی در راهپیمایی های بزرگ بازگشت داد که تنها مخالفان آن آمریکا و استرالیا بودند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *