۱۰ گل الماس سیاه برای ماندگاری در قلب آبی‌ها – تالار کافه کلاسیک

ورزش سه: جی‌لوید ساموئل در نقل و انتقالات زمستانی لیگ دوازدهم توسط علی فتح الله زاده به استقلال آمد تا در جمع آبی پوشان دوباره کنار آندرانیک تیموریان هم‌بازی پیشین خود در بولتون قرار بگیرد
با پایان لیگ یازدهم پیرامون ادامه حضور ساموئل در استقلال زمزمه های گوناگونی شنیده می‌شد اما او علی رغم داشتن پیشنهادهایی از انگلستان و کشورهای حاشیه ای خلیج فارس، قرارداد خود را برای یک فصل دیگر با استقلال تمدید کرد. ساموئل در هفته های ابتدایی لیگ یازدهم کمتر فرصت حضور در ترکیب استقلال را به دست می‌آورد برای همین در همان هفته‌های نخست فصل، گمانه‌زنی‌هایی در باره انتقال او به یک تیم دیگر مطرح شد. اما او خیلی زود توانست جایگاهش را در ترکیب اصلی استقلال تثبیت کند و به یکی از بازیکنان تأثیرگذار امیر قلعه‌نویی در این فصل بدل شود.

ساموئل در پایان این فصل به همراه تیم استقلال عنوان قهرمانی لیگ برتر را از آن خود کرد. او به واسطه بازی‌های خوب خود تبدیل به یکی از محبوب‌ترین بازیکنان استقلال شد و هواداران این تیم به او لقب الماس سیاه را دادند. ساموئل در این فصل 25 بازی برای استقلالی ها انجام داد که حاصل آن 2 گل زده بود. او در این فصل و جام حذفی نیز 3 بار برای آبی پوشان به میدان رفت که موفق به زدن یک گل شد. این هافبک چپ پا در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا نیز 7 بار پیراهن استقلال را پوشید 3 گل به ثمر رساند تا فصل رویایی اش را با 35 بازی و 6 گل زده به پایان برساند.

لیگ چهاردهم بدترین عملکرد ساموئل در فوتبال ایران بود و در نهایت به همراه این تیم به لیگ دسته اول سقوط کرد. او در 27 بازی به میدان رفت و هرگز در این تیم موفق به گلزنی نشد. ساموئل در این فصل با رقم یک میلیارد و 280 میلیون تومان به عنوان گران ترین بازیکن فصل شناخته شد.

لیگ سیزدهم آخرین سال حضور ساموئل در استقلال بود. او در این فصل 16 بازی در لیگ برتر، 2 بازی در جام حذفی و 4 بازی در لیگ قهرمانان آسیا انجام داد و در هر جام یک گل به ثمر رساند. او از این حیث به رکورد جالبی رسید و در دو فصل متوالی موفق شد در سه جام مختلف برای تیمش گلزنی کند. با پایان این فصل ساموئل از استقلال جدا شد و به پیکان پیوست.

او در این فصل 18 بازی برای استقلال انجام داد، 13 بازی در لیگ برتر، یک بازی در جام حذفی و 4 بازی هم در لیگ قهرمانان آسیا حاصل کار این بازیکن بود. ساموئل در این فصل تنها یک بار برای آبی پوشان موفق به گلزنی شد.

ورزش سه: جی‌لوید ساموئل در نقل و انتقالات زمستانی لیگ دوازدهم توسط علی فتح الله زاده به استقلال آمد تا در جمع آبی پوشان دوباره کنار آندرانیک تیموریان هم‌بازی پیشین خود در بولتون قرار بگیرد. نخستین بازی ساموئل با پیراهن استقلال۲۰ دی ۱۳۹۰ مقابل داماش گیلان انجام شد که با برتری یک بر صفر استقلال همراه شد.

ساموئل طی 3 سال حضور در استقلال در 43 بازی در لیگ برتر به میدان رفت و 4 گل به ثمر رساند. 6 بازی در جام حذفی و 2 گل زده و همچنین 15 بازی در لیگ قهرمانان آسیا و 4 گل زده حاصل کار این هافبک چپ پا بود. ساموئل در مجموع با 75 بازی برای استقلال و 10 گل زده کارنامه خوبی را در این تیم از خود بر جای گذاشت.

اولین قهرمانی ساموئل با استقلال در همین سال رقم خورد و آبی پوشان موفق شدند قهرمان جام حذفی شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *