بدافزاری که کاربران خاورمیانه را هدف گرفته است + فشار‌ها به ایرفرانس اوج گرفت – تالار کافه کلاسیک

خبرگزاری مهر: محققان امنیت سایبری بدافزاری کشف کرده اند که از طریق واتس اپ، تلگرام و اپلیکیشن های دیگر کاربران ایران، لبنان، مصر ،مراکش و اردن را هدف گرفته است
به گفته کارشناسان امنیتی این شرکت بدافزار مذکور بسیار پیچیده است.

کارشناسان امنیت سایبری یک عملیات خرابکاری سایبری جدید کشف کرده اند که کاربران خاورمیانه را هدف گرفته است.

در این اواخر بدافزاری اپلیکیشن های پیامرسان مانند تلگرام، واتس اپ و مرورگر کروم را هدف می گیرد و هرگونه اطلاعات ذخیره شده(از جمله پسوردهای موجود در دستگاه) را سرقت می کند.

بدافزار مذکور به نام ZooPark طوری طراحی شده که به هکرها اجازه می دهد از پیام ها و اپلیکیشن های کاربر سواستفاده کنند. به گفته کارشناسان این حمله سایبری بسیار هدفمند طراحی شده است.

شرکت کسپراسکای نخست این حمله را رصد کرده و در گزارشی نوشته است: طی سال های اخیر هدف گیری پروفایل ها پیشرفته شده و ا کنون روی کاربران در کشورهای ایران، اردن، مراکش، مصر و لبنان تمرکز کرده است.

هر روز افراد بیشتری از دستگاه های موبایل خود به عنوان وسیله ای برای ارتباط استفاده می کنند. الکسی فیرش یکی از کارشناسان کسپراسکای می گوید: این بدافزار به طور سازمانی پشتیبانی می شود.

خبرگزاری مهر: محققان امنیت سایبری بدافزاری کشف کرده اند که از طریق واتس اپ، تلگرام و اپلیکیشن های دیگر کاربران ایران، لبنان، مصر ،مراکش و اردن را هدف گرفته است.

به نوشته کسپراسکای یکی از روشهای اصلی انتشار این بدافزار کانال های تلگرام است. همچنین فیش درباره روش دیگر انتشار بدافزار می گوید: ما چند وب سایت خبری کشف کردیم که هک شده بودند و بازدیدکنندگان را به دانلود سایتی هدایت می کرد که دارای APKهای خطرناک است.

——————-

خبرگزاری مهر به نقل از رویترز نوشت: پس از این‌که ژان مارک ژانایلاک، مدیرعامل ایرفرانس، گفت که به علت رد شدن توافق پرداخت دستمزد توسط کارکنان این خط هوایی، از سمت خود استعفا می‌دهد، فشارها بر این شرکت افزایش یافت و سهام این شرکت بیش از ۱۰ درصد سقوط کرد
روز دوشنبه خلبانان، خدمه کابین و کارکنان زمینی برای چهاردهمین روز از ماه فوریه تا کنون، دست به اعتصاب زدند و ایرفرانس اعلام کرد در روز سه‌شنبه از هر ۵ پرواز یکی لغو خواهد شد.

تخمین زده می‌شود که تا کنون این اعتصاب‌ها ۳۰۰ میلیون یورو به این خط هوایی ضرر زده است.

ژانایلاک که کمتر از ۲ سال بود به عنوان مدیرعامل فعالیت می‌کرد، در مقابل اجرای اصلاحاتش مانند مدیرعاملان قبلی، با مقاومت شدید اتحادیه کارگران روبرو شد. خروج او سوالاتی را در مورد توانایی ایرفرانس برای کاهش هزینه‌ها برای رقابت با شرکت‌های هواپیمایی خلیج فارس و خطوط هوایی کم هزینه، مطرح کرد.

گریگوری لاورین، مدیر صندوق شرکت مدیریت سرمایه روک برون، که سهام ایرفرانس خود را در سپتامبر ۲۰۱۷ فروخت، می‌گوید: آینده این شرکت هواپیمایی آشفته به نظر می‌رسد.

وزیر مالی فرانسه، برونو لو مایر، از این شرکت هواپیمایی و کارکنانش خواسته بود تا روز یکشنبه مذاکرات را از سر بگیرند و گفته بود که اگر ایرفرانس رقابتی‌تر نشود، محو خواهد شد.

خبرگزاری مهر به نقل از رویترز نوشت: پس از این‌که ژان مارک ژانایلاک، مدیرعامل ایرفرانس، گفت که به علت رد شدن توافق پرداخت دستمزد توسط کارکنان این خط هوایی، از سمت خود استعفا می‌دهد، فشارها بر این شرکت افزایش یافت و سهام این شرکت بیش از ۱۰ درصد سقوط کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *