پرسپولیس همچنان رکورد می‌زند؛ توپ پُر در آسیا – تالار کافه کلاسیک

 وب‌سایت نود: پرسپولیس افت کرده یا نه. عملکرد شاگردان برانکو در چند هفته اخیر به گونه‌ای است که نمی‌شود هیچ جواب قاطعی به این سوال داد
 وب‌سایت نود: پرسپولیس افت کرده یا نه. عملکرد شاگردان برانکو در چند هفته اخیر به گونه‌ای است که نمی‌شود هیچ جواب قاطعی به این سوال داد. آنها نتیجه نمی‌گیرند و درست زمانی که قرار است از افت آنها حرف زده شود پیروزی پرگل بدست می‌آورند. موقعیت گل ایجاد نمی‌کنند و کیفیت بازی‌شان کاهش پیدا می‌کند اما در همان زمان می‌توانند همچنان در آسیا و لیگ برتر رکورددار تعداد شوت و شوت در چارچوب باشند!

پرسپولیس در دو بازی اخیرش در لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر توانسته آمار خوبی از خودش به جای بگذارد و آن هم در حالی که در هیچ کدام از دو بازی برنده نشده است. آمار خوب پرسپولیس در شوت به سمت دروازه است که نشان از حملات پرتعداد این تیم دارد. شاید براساس تفکرات برانکو این تیم در بازی‌های اخیر مالکیت توپ و تعداد پاس کمتری نسبت به قبل داشته اما همچنان رکورددار شوت به سمت دروازه و البته شوت در چارچوب است. این تیم در بازی آخر مقابل نسف قارشی ۴ شوت در چارچوب داشت که دو برابر تعداد شوت‌های حریف بود. با این ۴ شوت پرسپولیس با ۳۱ شوت در چارچوب در صدر تیم‌های غرب آسیا قرار گرفت و با ۵ شوت کمتر بعد از جونبوک موتورز در لیگ قهرمانان دوم شد. آنها همچنین در هفته بیست و ششم در بازی مقابل سایپا با ثبت ۲۴ شوت به سمت دروازه نارنجی‌پوشان هجومی‌ترین تیم هفته لقب گرفتند. علیپور‏، نورالهی و مسلمان به ترتیب بیشترین شوت‌زننده‌های پرسپولیس در این بازی بودند.

این آمار نشان می‌دهد که هنوز نمی‌شود به سوال پرسپولیس افت کرده است یا نه جواب قاطع و مشخصی داد. هواداران پرسپولیس می‌توانند امیدوار باشند که تیم برانکو فعلا در حال گذار از یک دوره‌ای است که خستگی‏، فشردگی بازی‌ها و بی‌انگیزگی ناشی از قهرمانی بر کیفیت فنی تیم تاثیرگذار بوده اما این تیم همچنان اقتدار خودش را در بسیاری از موارد حفظ کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *