ترامپ، نیروی گارد ملی را راهی مرز مکزیک کرد – تالار کافه کلاسیک

خبرگزاری ایرنا: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه به وزیران خود دستور داد که برای مقابله با قاچاق مواد مخدر و مهاجران غیرقانونی، نیروهای گارد ملی را در مرز مشترک با مکزیک مستقر کنند
خبرگزاری ایرنا: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه به وزیران خود دستور داد که برای مقابله با قاچاق مواد مخدر و مهاجران غیرقانونی، نیروهای گارد ملی را در مرز مشترک با مکزیک مستقر کنند.

پیش بینی می شود که این طرح هزینه های گزافی به همراه داشته باشد و برخی تحلیلگران آن را نوعی باج گیری از اعضای کنگره آمریکا برای تسریع فرآیند ساخت دیوار مرزی می دانند.

اشاره رئیس جمهوری آمریکا به قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی است که در سال 1994 برای رفع موانع تجاری به امضای دولت های آمریکا، کانادا و مکزیک رسیده بود.

هنوز اعلام نشده که چه تعداد نیرو و به چه مدت قرار است در مرز سه هزار و 145 کیلومتری آمریکا و مکزیک مستقر شوند.

پیش از این طرحی مشابه در دوران «جرج دبلیو بوش» به اجرا درآمده و هزینه‌ای 415 میلیون دلاری را به دولت آمریکا تحمیل کرده بود.

وی در همین رابطه گفت: رئیس جمهوری به وزارت دفاع و امنیت داخلی دستور داده است که با همکاری با فرمانداران ایالت‌ها، گارد ملی را برای کمک به افزایش نظارت‌ها در مرز جنوبی مستقر کنند.

ترامپ تاکنون موفق نشده تا نظر مساعد نمایندگان کنگره را برای تامین کامل هزینه ساخت دیوار مرزی با مکزیک جلب کند.

وی چندی پیش قانون بودجه سال جاری دولت این کشور را که منعکس کننده سیاست‌های مهاجرتی او نبود، با بی‌میلی به امضا رساند و تهدید کرد که سال آینده چنین کاری نخواهد کرد.

ترامپ از همان ابتدای رقابت های انتخاباتی، موضع سرسختی در قبال مهاجران داشته است. وی پیش از این تهدید کرده بود که در صورت عدم همکاری دولت مکزیک برای مبارزه با ورود غیرقانونی مهاجران، مذاکرات توافق نفتا را متوقف می‌کند.

 «کرستن نیلسن» وزیر امنیت داخلی آمریکا با حضور در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که انتظار می رود اعزام نیروها «به سرعت» آغاز شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *