توافق ترزا می‌ و بن سلمان درباره مقابله با ایران + کشف جسد نگهبان آب بندان فریدونکنار – تالار کافه کلاسیک

خبرگزاری فارس: «ترزا می»، نخست‌وزیر انگلستان و «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی بعد از دیدار در ساختمان «وست‌مینستر» در لندن بر اهمیت آنچه «مقابله با دخالت‌های ایران» خوانده شده تأکید کردند
این حملات به کشته شدن هزاران نفر از غیرنظامیان و گسترش فقر و بیکاری و آوارگی و بیماری‌های واگیردار در یمن منجر شده است.

دیدار بن سلمان با ترزا می، امروز، چهارشنبه در حالی ساختمان نخست‌وزیری انگلیس در منطقه وست‌مینستر لندن انجام شد که معترضان به سیاست‌های عربستان مقابل این ساختمان تجمع کرده بودند.

انگلستان از زمان آغاز جنگ یمن مجوز فروش بیش از 6.4 میلیارد دلار تسلیحات اعم از جنگنده، بمب و موشک به عربستان را صادر کرده است. لندن و ریاض در ماه سپتامبر یک توافقنامه دفاعی جدید امضا کردند.

سفر سه روزه این شاهزاده جوان به انگلیس که معمار اصلی جنگ یمن و سیاست خارجی تنش‌زای عربستان سعودی در سال‌های گذشته بوده قرار بود ماه گذشته میلادی انجام شود، اما به دلیل نگرانی از بیم اعتراضات به تعویق افتاده بود.

دفتر نخست‌وزیری انگلیس در بیانیه‌ای با اعلام این موضوع افزود نخست وزیر انگلیس و ولی‌عهد عربستان همچنین توافق کرده‌اند همکاری‌ها را به منظور مقابله با آنچه «فعالیت‌های ثبات‌زدای ایران در منطقه» خوانده شده، تقویت کنند.

عربستان سعودی از فروردین‌ماه سال 1394 برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن، این کشور فقیر عربی را هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است.

خبرگزاری فارس: «ترزا می»، نخست‌وزیر انگلستان و «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی بعد از دیدار در ساختمان «وست‌مینستر» در لندن بر اهمیت آنچه «مقابله با دخالت‌های ایران» خوانده شده تأکید کردند.

——————-

خبرگزاری ایسنا: «علی تقی‌نژاد» نگهبان آب بندان فریدونکنار از روز دوشنبه ۱۴ اسفندماه ساعت هشت شب از خانه بیرون می‌رود و تأخیر در بازگشت وی موجب نگرانی خانواده می‌شود
وی خاطرنشان کرد: پس از ۲۴ ساعت تلاش امدادگران و غواصان جنازه این فرد از داخل آب‌بندان بیرون کشیده شد.

روز سه‌شنبه لباس‌های این فرد در کنار آب‌بندان روستای زاهدکلا پیدا می شود و به همین سبب تیم‌های امدادی هلال احمر و غواصان از صبح دیروز برای یافتن این فرد به آب بندان‌های زاهدکلا اعزام شدند ولی تیم تجسس موفق به یافتن فرد گم شده نشد.

خبرگزاری ایسنا: «علی تقی‌نژاد» نگهبان آب بندان فریدونکنار از روز دوشنبه ۱۴ اسفندماه ساعت هشت شب از خانه بیرون می‌رود و تأخیر در بازگشت وی موجب نگرانی خانواده می‌شود.

غلامحسین رمضان‌نژاد فرمانده انتظامی فریدونکنار در گفت‌وگو با ایسنا مازندران با اشاره به اینکه این فرد به بیماری صرع مبتلا بوده، اظهار کرد: وی که نگهبان آب‌بندان بوده در حال گشت‌زنی دچار تشنج و حمله عصبی شده و به داخل آب‌بندان پرت می‌شود.

در ادامه عملیات صبح امروز اهالی محل که با قایق در پی جست‌وجو بودند در حوالی ساعت ۱۰ صبح جسد بی‌جان او را در آب‌بندان روستای زاهدکلا پیدا کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *