– تالار کافه کلاسیک

وبسایت گجت نیوز – محمد قاسمی: رسانه‌های خارجی از بازداشت دانشمندان روسی و کارکنان یک مرکز هسته‌ای سری خبر داده‌اند
وبسایت گجت نیوز – محمد قاسمی: رسانه‌های خارجی از بازداشت دانشمندان روسی و کارکنان یک مرکز هسته‌ای سری خبر داده‌اند. به نظر می‌رسد این افراد به دنبال استخراج پول دیجیتال بوده‌اند.
از آنجایی که پروسه ماینینگ ارزهای رمزپایه پیچیده‌تر از همیشه شده است، انجام این کار به قدرت پردازشی بسیار بالایی نیاز دارد. افرادی که واقعا به دنبال استخراج پول‌های دیجیتال هستند، ده‌ها هزار دلار را به منظور تهیه سیستم‌های حرفه‌ای و مخصوص هزینه می‌کنند. شاید برخی کاربران تصور کنند که ابر کامپیوترها برای این کار تا چه اندازه می‌توانند مناسب باشند. با این وجود اگر در یک آزمایشاه سلاح هسته‌ای باشید، بهترین گزینه دوری از آنها خواهد بود چرا که این موضوع حالا به بازداشت دانشمندان روسی منتهی شده است!

حال سرویس خبری این مرکز، وجود تلاشی نامشخص به منظور استفاده از کامپیوترهای آن برای مقاصد شخصی که شامل ماینینگ می‌شود را تایید کرده است. دانشمندانی که قصد انجام چنین کاری را داشتند، دستگیر شده و در اختیار سرویس امنیت فدرال قرار گرفته‌اند. اگرچه حالا پرونده کیفری برای آنها تنظیم شده، اما هنوز تعداد افرادی که با این موضوع ارتباط داشته‌اند مشخص نشده است.

همان‌طور که احتمالا حدس می‌زنید، از مرکز هسته‌ای فدرال در ساروف روسیه که در بخش غربی این کشور واقع شده، به شدت محافظت می‌شود. در حقیقت، در اینجا بود که اولین بمب هسته‌ای اتحاد جماهیر شوروی طراحی شد.

گفته می‌شود این افراد می‌خواستند از ابر کامپیوترهایی با قدرت 1 پتافلاپ که به منظور تست آزمایش‌های هسته‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند، برای استخراج ارز دیجیتال استفاده کنند. از آنجایی که این کامپیوترها برای انجام کارهای لازم به اینترنت متصل نبوده‌اند، اقدام برای اتصال به اینترنت باعث آگاهی دپارتمان امنیتی مرکز شد. سپس تحقیقات به سرعت آغاز شده و افرادی که با این موضوع و استفاده شخصی از ابر کامپیوترها در ارتباط بودند، بازداشت شدند.

اگرچه ارزهای دیجیتال می‌توانند سودآوری زیادی به همراه داشته باشند، اما احتمالا استفاده از ابر کامپیوترهای یک مرکز هسته‌ای سری، ایده مناسبی نباشد!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *