درخواست پسر طالبانی از مقتدی صدر + سوالات نمایندگان از وزرای نفت، خارجه و تعاون – تالار کافه کلاسیک

خبرگزاری ایسنا: پسر جلال طالبانی از مقتدی صدر خواست برای حل اختلافات میان بغداد و اربیل به میانجی‌گری بپردازد
روابط میان دولت فدرال و اقلیم کردستان عراق از زمان برگزاری همه‌پرسی استقلال این اقلیم دچار تنش شده است و همین مساله حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق را به اتخاذ تدابیری از جمله توقف پروازهای بین‌المللی در فرودگاه‌های اربیل و سلیمانیه و درخواست از اقلیم برای تحویل تمامی گذرگاه‌های زمینی واداشت.

مقتدی صدر نیز گفت، برگزاری همه پرسی از اصل و اساس اشتباه بود پس چگونه می‌تواند با وجود عدم لغو نتایج همه پرسی به قانون اساسی پایبند بود.

قباد طالبانی، معاون نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق و پسر جلال طالبانی، رئیس‌جمهور فقید عراق گفت‌وگوی تلفنی‌ای را با مقتدر صدر، رهبر جریان صدر انجام داد.

وی در این گفت‌وگوی تلفنی از صدر خواست برای مذاکرات میان بغداد و اربیل و حل اختلافات‌شان با پایبندی به قانون اساسی به میانجی‌گری بپردازد.
خبرگزاری ایسنا: پسر جلال طالبانی از مقتدی صدر خواست برای حل اختلافات میان بغداد و اربیل به میانجی‌گری بپردازد.
وی درباره موضوع بودجه نیز تاکید کرد: دولت در شرایط اقتصادی دشواری قرار دارد و مردم عراق در جنوب و مرکز وضعیت‌شان از این نظر اگر از مردم اقلیم کردستان بدتر نباشد، بهتر نیست. نباید مردم و زندگی شهروندان و ثبات معیشتی آن‌ها را وارد نزاع‌های سیاسی کرد.

——————-
خبرگزاری ایسنا: نمایندگان مجلس شورای اسلامی هفته آینده میزبان وزرای نفت، امور خارجه و تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای طرح سوالات پنج نفر از همکاران خود هستند
خبرگزاری ایسنا: نمایندگان مجلس شورای اسلامی هفته آینده میزبان وزرای نفت، امور خارجه و تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای طرح سوالات پنج نفر از همکاران خود هستند.
رسیدگی به چهار طرح و دو لایحه اعاده شده ازشورای نگهبان، بررسی هفت لایحه موافقت‌نامه همکاری بین‌المللی و پیوستن ایران به چند کنوانسیون جهانی و رسیدگی به هفت طرح و لایحه دیگر از دیگر دستورهای کاری مجلس در هفته پیش‌روست.

 مجلس شورای اسلامی در هفته آینده با دعوت از علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سوال محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس را در دستور کار دارد همچنین با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت در جلسه علنی این هفته مجلس سوالات قوامی، کریمی قدوسی و شهریاری نمایندگان اسفراین، مشهد و زاهدان در دستور کار قرار خواهد گرفت. در این هفته سوال جهانبخش محبی‌نیا از وزیر امور خارجه نیز در دستور کار قرار دارد.

بررسی طرز کار قوه مجریه در ابلاغ و اجرای قوانین مصوب دائمی و آزمایشی و تهیه و تنظیم مقرره و ایین‌نامه‌های اجرایی مربوطه، رد تقاضای تحقیقت و تفحص از عملکرد شرکت دخانیات ایران و نحوه اجرای قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی از دیگر برنامه‌های صحن علنی مجلس در این هفته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *