دربی بسکتبال پایتخت را مهرام برد + چین دو ماهواره موقعیت یاب به فضا فرستاد – تالار کافه کلاسیک

ایسنا: اولین مسابقه این هفته در سالن آزادی و بین دو تیم مهرام و دانشگاه‌آزاد برگزار شد که در پایان مهرامی‌ها دربی پایتخت را با نتیجه ۸۰ بر ۷۵ به سود خود تمام کردند

دیگر دیدارهای هفته هفتم در حال برگزاری است و دیدار نیروی زمینی و شهرداری گرگان نیز در سالن آزادی شروع شده‌است.

در ترکیب مهرام نیز کیوان ریاعی با ۱۳ امتیاز، ۶ ریباند و تاثیرگذاری ۱۹ توانست موثرترین بازیکن تیم برنده نام بگیرد.

دو تیم بازی را بسیار نزدیک شروع کردند که کوارتر یک ۱۸ بر ۱۸ برابر شد اما شاگردان هاشمی با آغاز کوارتر دوم عملکرد بهتری داشتند و فاصله امتیازی ایجاد کردند. مهرام در کوارتر دوم ۲۳ بر ۱۲ به برتری رسید.

ایسنا: اولین مسابقه این هفته در سالن آزادی و بین دو تیم مهرام و دانشگاه‌آزاد برگزار شد که در پایان مهرامی‌ها دربی پایتخت را با نتیجه ۸۰ بر ۷۵ به سود خود تمام کردند. این مسابقه تا ثانیه‌های پایانی نزدیک و پایاپای بود که در نهایت به سود میزبان تمام شد.

با آغاز نیمه دوم دانشگاه‌آزاد با عملکرد خوب آرون گرامی‌پور و عرفان نساج‌پور به بازی برگشت و فاصله را کاهش داد. این تیم در کوارتر سوم ۲۴ بر ۲۰ به برتری رسید و به بازی برگشت.

در کوارتر چهارم دو تیم پایاپای پیش‌ می‌رفتند اما مهرام توانست فاصله امتیازی‌اش با مهمان را حفظ کند و با اینکه در کواتر پایانی ۲۱ بر ۱۹ مغلوب شد اما در نهایت با نتیجه ۸۰ بر ۷۵ حریفش را شکست داد.

آرون گرامی‌پور بازیکن ایرانی انگلیسی دانشگاه‌آزاد در این مسابقه ۳۴ امتیاز داشت و با ۵ ریباند و تاثیرگذاری ۳۰ بهترین بازیکن میدان بود. در کنار او عرفان نساج‌پور نیز با کسب ۱۵ امتیاز، ۵ پاس منجربه گل و تاثیرگذاری ۱۹ عملکرد خوبی داشت.

——————-

خبرگزاری مهر – شیوا سعیدی قوی اندام: چین شب گذشته دو ماهواره به فضا ارسال کرد تا شبکه مسیریابی و موقعیت یابی خود را گسترده تر کند
 درهمین راستا شب گذشته سه ماهواره Beidou-۳  با یک موشک Long March-۳B از مقر پرتاب Xichang در ایالت سیچوان به فضا فرستاده شدند. ماهواره های Beidou-۳ نسبت به نمونه های قبلی دقت بیشتری دارند و توانایی آنها برای برقراری ارتباط با سیستم جهت یابی ماهواره ای افزوده شده است.

 این شبکه پس از تکمیل به سیستم های جهت یابی ماهواره ای  GPS، شبکه GLONASS و شبکه Gakileoاتحادیه اروپا می پیوندد. این درحالی است که هند، فرانسه و ژاپن نیز مشغول توسعه سیستم های جهت یابی منطقه ای هستند.

 چین تصمیم دارد شبکه جهت یابی و موقعیت یابی خود را با ۳۰ ماهواره تکمیل کند و اطلاعات واقعی  مکانی-فضایی را تا ۲۰۲۰ میلادی فراهم کند.  این سیستم موقعیت یابی در ۲۰۰۰ میلادی در چین فعالیت خود را آغاز کرد و تا ۲۰۱۲ میلادی منطقه آسیا و اقیانوسیه را پوشش داد.  

خبرگزاری مهر – شیوا سعیدی قوی اندام: چین شب گذشته دو ماهواره به فضا ارسال کرد تا شبکه مسیریابی و موقعیت یابی خود را گسترده تر کند.

 چین دو ماهواره موقعیت یاب به فضا فرستاد

به نقل از آسوشیتدپرس، چین دو ماهواره دیگر به شبکه مسیریابی و موقعیت یابی خود اضافه کرده است. این کشور تصمیم دارد از اتکا به سیستم موقعیت یابی ماهواره ای  جهانی بکاهد که در آمریکا قرار دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *